ANKARA'DA EN İYİ TYT AYT HAZIRLIK KURSU

      Ankara'da TYT ve AYT'de  profesyonel bir hazırlık kursu istiyorsanız ve geleceğinize yönelik hayalleriniz hayalden öte ise sizlere bu konuda destek olacak hedeflerinize ulaşmak noktasında tüm engelleri aşmanıza imkan sağlayacak Çözüm Kurs Balgat şubesinde sizleri bekliyor. Neden Çözüm Kurs? Çözüm Kurs 27 yıllık eğitim tecrübesiyle bu zamana kadar yüzlerce öğrenciyi en iyi üniversitelere yönlendirerek başarısını kanıtladı. Boğaziçi, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi geleceğinize yön verecek üniversitelere başlamanın en iyi yolu özverili, azimle, yılmadan hedefe kilitlenmek. Bu ortamı sağlayacak olan mesleğinde uzman ve hedefe yürürken gereken moral ve motivasyonu öğrencilerine vermek adına kendini geliştiren ve enerji dolu eğitimciler sizlere en büyük destekçi olacaktır.

      Çözüm Kurs Balgat şubesi olarak Dikmen, Öveçler, Emek, Bahçeli
, Gölbaşı, 100. yıl, Beştepe gibi pek çok semtten öğrencimiz bulunmakta. Öğrencilerimiz dilediği saate kadar dersanemizde bulunabilmesi ve her imkandan yararlanabilmesi için bu semtlerden AYT TYT kursumuza katılabilirler. Çözüm Kursu seçerek sadece size en yakın kursu seçmiş olmayacaksınız aynı zamanda sizi üniversiteye en iyi şekilde hazırlayan bir kursu da seçmiş olacaksınız. Çözüm Kurs ismiyle müsemma bir eğitim kurumu, çözümsüz sorunuz kalmayana kadar etüt saatlerinizde soru çözüm saatlerinizde tüm sorularınızı sorabilir, konu tekrarı isteyebilirsiniz. Yapamadığınız sorularda, anlayamadığınız konularda bire bir etüt isteyebileceğiniz hatta bunun için deneme sonuçlarını takip eden hocalarınızın olduğu Çözüm Kurs Balgat sizler için hazır.

       Değerli öğrenciler üniversite sınavı için günler akıp gidiyor. Bu günleri değerlendirebilmek, çalışmaya odaklanmak ve bunu yaparken de kendinizi mutlu hissetmek sizin elinizde. Eğer Balgat Çözüm Kurs u seçerseniz 11. sınıftan itibaren haftalık 24 saat üniversiteye hazırlık dersi ile tempo ve enerjinizi üst seviyede tutarak harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Geleceğiniz adına pişman olmamak ve hayallerinizi gerçekleştirmek için kursumuza gelin ve hem daha önce kazanan öğrencilerimizi hemde TYT AYT YKS çalışma sistemimizi görerek kararınızı verin.

TYT AYT ve YKS Nedir?

      Sevgili öğrenciler bildiğiniz üzere üniversiteye hazırlık sınav sistemi birkaç kez değişti. Daha önce Öğrenci Seçme Sınavı olan ÖSS ve Yükseköğretim Giriş Sınavı olan YGS olarak anılan üniversite sınavları Temel Yeterlilik Sınavı-TYT ve Alan Yeterlilik Sınavı-AYT olarak iki ana sınava ayrıldı. Temel yeterlilik sınavı daha çok yorum, muhakeme ve anlama seviyenizi ölçen bir sınav. Bu oturum için temel teknik ve yöntemler kursumuzda seminer şeklinde tüm öğrencilerimize anlatılmakta. Bu sınavdan sonra gelen Alan Yeterlilik Sınavı daha çok bilgi, tecrübe ve çalışma birikimi ile alakalı bir oturum. Bu iki sınavın ortalaması ise sizi dilediğiniz üniversiteye taşıyan puanlamayı oluşturuyor. TYT sınavı aslında bir nevi AYT sınavında hangi alanı seçebileceğinizin ipuçlarını barındırır. TYT sınavında sözel sayısal veya eşit ağırlık alanlarından hangisinde daha çok başarılı olduğunuzu anlamanız sizi doğru meslek seçimine bir adım yaklaştıracaktır. 

TYT- AYT Soru Dağılımı Nasıl? Hangi Dersler Var? Kaç Soru Çıkacak?

Temel Yeterlilik Sınavı TYT Soru Dağılımı şu şekilde:

Matematik: 40 Soru
Türkçe: 40 Soru
Fen Bilimleri: 20 Soru (7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji)
Sosyal Bilimleri: 20 Soru (5 Coğrafya, 5 Tarih, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe)

Alan Yeterlilik AYT Soru Dağılımı ise:

Matematik: 40 soru
Fen Bilimleri: 40 soru (14 Fizik, 13 Kimya, 13 Biyoloji)
Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1: 40 soru (24 Edebiyat, 10 Tarih, 6 Coğrafya)
Sosyal Bilimler-2: 40 soru (11 Tarih, 11 Coğrafya, 12 Felsefe, 6 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi)
Yabancı Dil: 80 soru